چگونه نرم افزار مدیریت محتوا را کارآمد کنیم؟- بخش سوم و آخر

  10 اردیبهشت 1394

در ادامه بحث سعی مینماییم نکاتی را بیان کنیم تا به عنوان متقاضی یا ارائه دهنده خدمات مدیریت محتوا شما را سودمند افتد و در پروسه سفارشی سازی نرم افزار خود با آگاهی بیشتری قدم برداشته و  تصویر واضح تری از آنچه قرار است در دنیای دیجیتال تولید و عرضه گردد داشته باشید.

 

چگونه تجربه کاربری را شیرین تر کنیم؟

از دیگر مواردی که در ورود اطلاعات ممکن است باعث مشکلات زیادی شود ویرایشگر (ادیتور) بخش بدنه (بادی) نرم افزارهای مدیریت محتوا هستند که همواره با تعداد زیادی دکمه و آیکون ممکن است باعث دردسر  کاربران شوند داشتن ادیتوری ساده تر اغلب اوقات راهکار خوبیست البته به تازگی نیز با جدی تر شدن استفاده از افزونه -زبان «مارک داون» برای پر کردن مهمترین بخش اطلاعاتی هر محتوا که همان متن اصلیست تا قسمتی به راحت تر شدن تولید محتوای دیجیتال کمک شده اما تا استاندارد سازی و آموزش و پیاده سازی راحت برای زبان های راست به چپ راه زیادی در پیش است . اما بی شک داشتن رویکردی که در آن سعی شود کاربر به سادگی محتوای سایت خود را بروز کند در رضایتمندی بلندمدت کارفرما اثرگذار است.نکته دیگر اینکه از این ویرایشگرها تا حد امکان ساده استفاده کنید خیلی از تغییرات که در بدنه محتوا میدهید مثل بزرگ و کوچک کردن قلم ها یا حاشیه گذاری ها و … در آینده و با بروز رسانی نرم افزارها بعضاً به همان زیبایی دیده نمیشوند و نیاز به  ویرایش مجدد پیاده میکنند پس زیباسازی صفحات را از متن و محتوای اصلی جدا کنید یا از طراحان بخواهید که این سیاست را پیش بگیرند تا تمام نقاط سایت یکدست و در یک چهارچوب مشخص دیده شوند.

 

مشاهده لینک موضوعات مرتبط

یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن توجه کرد بهینه کردن پیشنهاداتیست که پس از مشاهده و خواندن یک خبر یا بلاگ مشاهده میشود قابلیتی که اکثر سایت های مهم خبری و پربازدید از آن برخوردارند.

 

لزوم داشتن برنامه ای منظم برای پشتیبان گیری

همواره باید درنظر داشت سازمانی که به طور مداوم ورود اطلاعات میکند، برنامه ای منظم برای تهیه نسخه پشتیبان از ضروریات به حساب می آید، این موضوع را فراموش نکنید.

 

بروز رسانی

نرم افزارها همواره درجهت توسعه و ارتقا حرکت میکنند و هرچقدر کاربران آنها بیشتر باشند سیر حرکت رو به جلوی نرم افزار نیز بیشتر و سریعتر میباشد. نرم افزارهای مدیریت محتوا به طور مداوم و منظم به روز میشوند تا بتوانند کارآیی بالاتر و سرعت و امکانات بیشتری را عرضه کنند این موضوعیست که باید با مجری طرح در میان بگذارید تا در بلندمدت به طور مداوم در مسیر رشد و پیشرفت قرار داشته باشید.

 

بزرگتر بودن به معنای بهتر بودن نیست

یکی از اشتباهات رایج در زمان کار با نرم افزارهای مدیریت محتوا نصب تعداد زیادی افزونه یا سفارشی سازی آنهاست. این موضوع به هیچ وجه در ابتدای کار پیشنهاد نمیشود. چون کاربری و استفاده از سیستم یک موضوع هست و داشتن امکانات زیاد موضوعی دیگر. بنابراین ساده و کوچک قدم های اول را بردارید و پس از گرفتن نتیجه های راضی کننده به فکر گسترش کار خود باشید. این موضوع در آینده بیشتر بررسی میشود.

 

انتظارات و نیازهای خود را واضح و روشن بیان کنید

گرچه خیلی از نیازها بعد از آماده شدن و بالا آمدن سایت پدیدار میشوند اما نیازهای اساسی خود را قبل از آماده شدن کار به تیم توسعه دهنده منتقل کنید خیلی از نیازها در توسعه نرم افزار در فاز طراحی قابل حل هستند و بعد از آن با صرف هزینه های هنگفت قابل برآورده شدن میباشند، هنگامی که شما نیاز خود را ناقص بیان میکنید در واقع خود را برای دریافت محصولی ناقص آماده کرده اید همواره با توجه به نیازهای خود گام بردارید.

 

رقابت

درصورتی که هدف اصلی از حضور در فضای دیجیتال رقابت با سایر کسانیست که کسب و کار مشابه شما دارند و نه چیزی بیشتر، توجه کنید که خود را با چه سازمانی مقایسه میکنید. این موضوع به قدری حساس هست که بعضاً باعث شکست کل پروژه میگردد. اگر مجموعه شما از بیست نفر پرسنل تشکیل شده و رقیب شما دو هزار نفر پرسنل دارد یا اگر شعب شما صرفاً در دو سه شهر مهم هستند و رقیب شما در سرتاسر ایران شعبه دارد هرگز به فکر این نباشید که سایت یا سیستم خود را مشابه آنچه آنها دارند طراحی نمایید اینکار صرفاً باعث پرداخت هزینه های اضافی برای سازمان شما خواهد شد نه چیزی بیشتر برای همین باز هم باید تاکید کرد که بزرگتر بودن به معنای بهتر بودن نیست.

0


نظر دهید